Spalacz tłuszczu z brzucha- ile można schudnąć?

Zanim sięgniesz po spalacz tłuszczu sprawdź moje doświadczenia w tym temacie Read More
Spalacz tłuszczu z brzucha- ile można schudnąć?

Oponka na brzuchu jest w takim samym stopniu problemem u kobiet jak i mężczyzn. Z biegiem lat tłuszcz odkłada się coraz bardziej, konieczna jest wymiana garderoby na większy rozmiar i często pada wybór na luźne ubrania. Tkanka tłuszczowa na brzuchu jest trudna do spalenia z kilku powodów. Wpływ ma genetyka, ale też dieta i używki. Same ćwiczenia oraz przejście z węglowodanów na białka i zdrowe tłuszcze nie zawsze przynoszą efekty. Pomocny jest dobry spalacz tłuszczu. Zanim jednak po niego sięgniesz, poznaj moje doświadczenia w tym temacie.

Z tego tekstu dowiesz się:

 • Dlaczego na brzuchu odkłada się najwięcej tłuszczu?
 • Rodzaje spalaczy tłuszczu i ich działanie.
 • Jak spalacz tłuszczu z brzucha pomaga w utracie oponki?
 • Jakie są naturalne spalacze tłuszczu?
 • Ile można schudnąć na spalaczu tłuszczu?
 • Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu.
 • Jak stosować spalacz tłuszczu?

Zajrzyj też na mój ranking spalaczy tłuszczu. Znajdziesz w nim skuteczne suplementy na oporny tłuszcz na brzuchu.

Dlaczego na brzuchu odkłada się najwięcej tłuszczu?

Oponka na brzuchu dotyka osoby w różnym wieku. Niestety coraz więcej nastolatków ma problem z otyłością brzuszną. Wpływ na odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu ma wiele czynników. Są to:

 • niewłaściwa dieta,
 • używki: głównie alkohol i tytoń
 • spożywanie fast foodów i gotowych, mocno przetworzonych dań,
 • stres,
 • siedzący tryb życia – brak aktywności,
 • krótki sen, odczuwanie ciągłego zmęczenia,
 • predyspozycje genetyczne,
 • zaburzenia hormonalne.

Coraz bardziej odstający brzuch wskazuje na to, że organizm otrzymuje więcej kalorii niż potrzebuje. Dlatego na początek, zanim zaczniesz się zastanawiać, jaki spalacz tłuszczu wybrać, przyjrzyj się swojej diecie.


Sam spalacz tłuszczu nie zdziała cudów. Może on być bodźcem do walki z nadprogramowymi kilogramami, zastrzykiem energii do treningów, ale w pojedynkę (bez diety i ćwiczeń) nie sprawi, że tłuszcz z brzucha zniknie.

Rodzaje spalaczy tłuszczu i ich działanie

Czy spalacz tłuszczu z brzucha faktycznie działa? Kiedy są efekty? Czy warto? Takie pytania są zadawane na różnych forach internetowych, nie tylko fitness. Coraz więcej osób chce dobrze wyglądać! Bez względu na wiek! Zatem rozwiewam wątpliwości. Spalacze tłuszczu działają, dobrze jeśli na kilku frontach. Oto zasady ich działania:

TermogenezaPodnoszą temperaturę ciała, szybciej spalając tkankę tłuszczową.
Naturalnymi termogenikami są kofeina i papryka.
LipolizaPrzyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu.
Naturalnym lipotykiem jest zielona herbata.
Hamowanie apetytuMniejszy apetyt przekłada się na szybszy spadek kilogramów.
Naturalnym sposobem na hamowanie apetytu są produkty bogate w błonnik.
Więcej energiiDobre spalacze tłuszczu są jak porządna kawa. Dodają energii, pozytywnie oddziałują na układ nerwowy, dlatego mogą być bodźcem do trwałych zmian.
Działanie spalaczy tłuszczu
Spalacz tłuszczu Fat Remover

Zamów spalacz tłuszczu Fat Remover

 • wspiera metabolizm
 • dodaje energii
 • naturalny skład
 • tłumi apetyt

Spalacze tłuszczu dzielą się również na: naturalne i chemiczne. Te pierwsze powstają w oparciu o naturalne składniki. Te drugie wykorzystują składniki powstające w laboratoriach. Obydwie grupy spalaczy tłuszczu są bezpieczne, pod warunkiem, że stosujesz je zgodnie z zaleceniami producenta oraz nie ma przeciwwskazań do ich stosowania.

Jak spalacz tłuszczu z brzucha pomaga w utracie oponki?

Płaski szczupły brzuch

Na brzuchu są dwa rodzaje tłuszczu:

 • podskórny- wyczuwalny pod palcami,
 • trzewny- otaczający narządy wewnętrzne.

Szczególnie niebezpieczny dla zdrowia jest tłuszcz trzewny, może prowadzić do groźnych schorzeń. Jednak większość tłuszczu na brzuchu stanowi ten podskórny.

Dieta i aktywność fizyczna, szczególnie po 40. roku życia, nie zawsze są wystarczające by pozbyć się oponki.


Tygodnie wyrzeczeń i katowania się treningami, jeśli nie przynoszą efektów, mogą doprowadzić do kryzysu. On nierzadko kończy się porzuceniem diety i ćwiczeń.

Spalacze tłuszczu z brzucha pomagają pozbyć się oponki:

 • zwiększają termogenezę- szybciej spalają kalorie,
 • dodają energii- treningi są bardziej intensywne,
 • hamują apetyt (nie podjadasz)- szybciej chudniesz,
 • usprawniają metabolizm- nie odkłada się nowa tkanka tłuszczowa.

Efektem stosowania dobrych spalaczy tłuszczu jest również większa motywacja. Jest ona efektem szybszego spadku wagi i też wynika ze składu spalaczy.

Jakie są naturalne spalacze tłuszczu?- Moje top 3

 1. Kofeina. Filiżanka kawy czy kapsułka? Decyzja należy do Ciebie. Kofeina zawarta w suplementach bądź w kawie spala tłuszcz, co potwierdzają badania.
 2. Papryka. To jedno warzywo jest bardzo pomocne w odchudzaniu. Zawarta w papryce kapsaicyna uznawana jest za najlepszy termogenik. Papryka daje również poczucie sytości i opóźnia procesy starzenia.
 3. Imbir. Zwiększa termogenezę, w efekcie przyspieszając metabolizm. Ma pozytywny wpływ na układ trawienny.

Ile można schudnąć na spalaczu tłuszczu?

Odchudzanie nie jest procesem, który trwa dwa czy trzy tygodnie, to praca miesiącami nad zmianą nawyków i nad sylwetką. Efekty stosowania spalacza tłuszczu widoczne są najczęściej po kilku tygodniach. Spadek wagi uzależniony jest od stosowanej diety i aktywności fizycznej. Zdrowy spadek wagi oscyluje w granicach od 0,5 kg do 1 kg na tydzień, jest to około 4 kg na miesiąc. Włączając do diety spalacz tłuszczu, spadek może być wyższy i wynosić około 6-7 kg.

Efekty stosowania spalacza tłuszczu i diety

Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?

Na początku polecałem ranking spalaczy tłuszczu, warto do niego zerknąć, dowiesz się z niego nieco więcej na temat składu skutecznych suplementów.
Dobry spalacz tłuszczu:

 • pochodzi od sprawdzonego producenta,
 • oparty jest głównie na naturalnych składnikach,
 • działa kompleksowo (m.in.: hamuje apetyt, spala tkankę tłuszczową, dodaje energii),
 • chroni beztłuszczową masę mięśniową.

Warto pamiętać, że żaden nawet najlepszy spalacz tłuszczu z brzucha nie zrobi roboty za nas. Konieczne jest wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego życia (choćby spaceru) i zmiana diety. Zmiany nie muszą być drastyczne, a nawet nie powinny, wprowadzaj je powoli. Na przykład zamiast wielkiej uczty na kolację, zacznij jadać lekkie posiłki w godzinach wieczornych.

Jak stosować spalacz tłuszczu?

Zawsze należy stosować wszelkiego rodzaju suplementy zgodnie z zaleceniami producenta. Spalacze najczęściej mają formę kapsułek, które przyjmuje się dwa razy dziennie, po posiłku bądź też przed pójściem na trening. Nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta.

Kolejna kwestia to czas stosowania. Najczęściej jest to kilka tygodni. Po tym okresie producenci zalecają zrobienie przerwy i później znów można wrócić do suplementu.


Jeśli nie chce Ci się zjadać naturalnych termogeników możesz sięgnąć po spalacz, który jest na bazie naturalnych składników, ma między innymi w składzie kofeinę i paprykę. Więcej o nim tutaj.

Przeczytaj także...

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój komentarz zostanie poprawiony przez stronę w razie potrzeby.